پایین ترین قیمت ابزار ایمنی در فروشگاه ایمن مسیر رد کردن

کلاه ایمنی در رنگها و طرحهای مختلف

شناسایی مهندسین، پیمانکاران، مسئولین ایمنی، آتش نشانان، کارگران و جوشکاران از طریق رنگ کلاه ایمنی

آیا رنگ کلاه افراد در پروژه های عمرانی و ساختمانی اتفاقی و براساس علایق شخصی انتخاب می شود؟ آیا استانداردهایی در این زمینه وجود دارد؟ مهم ترین دلیل استفاده از این کلاه های ایمنی رنگی، ایمنی افراد داخل سایت کارگاهی است! کلاه ایمنی کارگاهی، به گونه ای طراحی شده است که در مقابل برخورد ابزار آلات و اجسام سخت، از سر افراد، محافظت کند. زمانی که وارد کارگاه های ساختمانی شوید، می بینیدکه افراد شاغل در مجموعه ی های عمرانی ساختمانی، کلاه های ایمنی با رنگ بندی مختلف به سر دارند. شاید فکر کنید که رنگ کلاه ایمنی ساختمانی، اهمیتی نداشته و کاملاً اتفاقی انتخاب می‌شود. اما باید به شما بگوییم که چنین نیست. رنگ کلاه های ایمنی ساختمانی، حیطه ی کاری هر فرد را در یک کارگاه ساختمانی نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که استاندارد رنگ کلاه ایمنی در کارگاه ساختمانی، از یک قانون جهانی پیروی می‌کند و در تمام جهان، نشان دهنده ی سطوح کاری افراد مختلف است. پس تفاوت رنگ کلاه های ایمنی، بی دلیل نیست، چرا که اگر اینطور بود، نیازی به این رنگ ها نبود و تمام افراد، برای حفظ امنیت خود در کارگاه ساختمانی، یک رنگ از این کلاه ها را به سر خود می‌گذاشتند. پس رنگ بندی کلاه های ایمنی حائز اهمیت است و نباید امری تصادفی تلقی گردد.
فرض کنید در یک بخش یا طبقه از کارگاه ساختمانی هستید و اشکالی جدی و خطرناک در قسمت برق مربوط به آن بخش به وجود آمده است. با استفاده از رنگ کلاه ایمنی، مسئول مربوط به آن بخش، از دور و در میان جمعیت، قابل تشخیص بوده و می‌توانید به راحتی او را برای کمک و رفع مشکل، فرا بخوانید. همین امر باعث می‌شود تا تاخیر زیادی در پیدا کردن مسئول مربوطه به وجود نیاید. عموماً برای رنگ کلاه های ایمنی در کارگاه های از رنگ های روشنی استفاده می‌شود که دید خوبی دارند و از دور نیز مشخص هستند. فرض کنید برای راه اندازی یکی از ماشین آلات ساختمانی، نیاز به تخلیه ی آن بخش از افراد کارگاه داشته باشید. در صورت استفاده از کلاه های ایمنی رنگی، می‌توانید افراد نزدیک به ماشین را دیده و از بروز تصادف و اتفاقات ناگوار، جلو گیری به عمل آورید.
یک کلاه ایمنی استاندارد ، باید بتواند در مواجهه با ضربه، آتش و حرارت، نفوذ گرد و غبار، جذب آب و الکتریسیته از فرد محافظت کند. طبق قوانین ایمنی بین المللی، تمامی کلاه های ایمنی استاندارد ، باید بتوانند از پس این چالش ها بر بیایند، با این حال، ممکن است در برخی شرایط کاری خاص، بعضی از این ویژگی ها در ساخت کلاه ایمنی رعایت نشود که در دفترچه ی راهنمای کلاه ایمنی، باید ذکر شود. اما رنگ کلاه های ایمنی، طبق چه قانونی تعیین می‌شود؟ رنگ کلاه ایمنی هر فرد در کارگاه ساختمانی، طبق قوانین داخلی آن کارگاه، باید تعیین شود. اما در صورتی که قانونی مبنی بر تعیین رنگ کلاه ایمنی در داخل کارگاه تعیین نشود، باید از قانون بین المللی تعیین رنگ کلاه ایمنی پیروی کرد.
رنگ سفید
در استانداردهای بین المللی برای مدیران، مهندسان، سرپرستان و سر کارگران، از کلاه ایمنی سفید رنگ استفاده می گردد.
رنگ آبی
در استاندارد های بین المللی برق کاران، نجاران و تمامی متصدیان و پیمانکاران، از کلاه ایمنی آبی رنگ استفاده می گردد.
رنگ سبز
در استانداردهای بین المللی مسئولین ایمنی کارگاه ها با کلاه ایمنی سبز رنگ مشخص می‌ گردند.
رنگ قرمز
در استانداردهای بین المللی کلاه ایمنی قرمز رنگ مختص آتش نشانان دوست داشتنی می باشد.
رنگ زرد
در تمام پروژه های عمرانی کارگران ساختمانی با کلاه ایمنی زرد رنگ مشخص می شوند.
رنگ قهوه ای
در استانداردهای بین المللی برای جوشکاران و کارگرانی که در معرض حرارت شدید هستند، از کلاه ایمنی قهوه ای رنگ استفاده می‌ شود.
طوسی یا خاکستری
و در نهایت، کلاه ایمنی طوسی یا خاکستری رنگ مختص بازدید کنندگان و میهمانان پروژه های ساختمانیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

--

جستجوی کالا